FAQ - Často kladené otázky

 

Na trhu je už veľa zelených potravín, čím sa vaše produkty odlišujú?

Odpoveď: Áno, na našom trhu je už pomerne široká ponuka zelených „potravín“ čo je mimoriadne pozitívne, pretože to svedčí o zvyšovaní výživovej uvedomelosti ľudí.  Produkty v našej ponuke sú výsledkom ročného dôkladného výberu a testovania, našim cieľom je prinášať výživové doplnky najvyššej kvality.

Jačmeň a Ovos Green Power – výnimočnosť spočíva hlavne v technológii spracovania, odšťavovanie lístkov a následné sušenie štiav prebiehajú pri teplote len do 1,7°C. Suroviny sú počas spracovania chránené aj pred prístupom kyslíka. Vďaka tejto jedinečnej technológii spracovania si Green Power prášky zachovajú merateľné hodnoty živých enzýmov. 100g jačmeňa/ovsa obsahuje až 910/900mg chlorofylu, viac ako 620 000 jednotiek silného antioxidačného enzýmu SOD (superoxiddismutáza) a ďalších dôležitých bioaktívnych enzýmov. Odporúčaná denná dávka našich práškov zabezpečí tiež dennú dávku vitamínu K.

Chlorella Green Power – dosahuje najvyššie hodnoty vitamínu A, vitamínov skupiny B, betakaroténu, zinku, najvyšší obsah bielkovín. Stráviteľnosť je až do 94% a podiel CGF (chlorella rastového faktoru) sa v závislosti od výrobnej šarže pohybuje v rozmedzí od 15 do 17%.

Spirulina Green Power – má najvyšší obsah bielkovín, vápnika, karotenoidov, železa, draslíka, železa, chrómu .

Superfood+ Green Power - jedinečná zmes čisto prírodných zložiek, výber 28 mimoriadne výživných druhov ovocia, zeleniny, práškov z trávnych štiav, rias a húb zabezpečujúci vnútrobunkovú výživu pre posilnenie organizmu. Nevieme ju porovnať pretože sme zatiaľ obdobný produkt so zverejnenými výživovými hodnotami na našom trhu nenašli.  

 

Majú vaše produkty certifikáty kvality?

Odpoveď:  Naše produkty sú (tak ako by mal byť každý výživový doplnok na našom trhu) schválené Úradom verejného zdravotníctva SR (UVZ). Ako máloktorý výrobca/dovozca uvádzame na etiketách produktov výživové hodnoty vrátane denných dávok vitamínov a minerálov. Keďže UVZ schvaľuje aj znenie etikety má náš spotrebiteľ istotu, že údaje na etikete sú pravdivé. Pre zabezpečenie zdravotnej nezávadnosti  produktov je každá nová výrobná šarža testovaná na mikrobiológiu a prítomnosť ťažkých kovov.

Pestovatelia a výrobcovia od ktorých Green Power produkty pochádzajú sú spracovateľmi a výrobcami organických surovín a doplnkov výživy, vlastnia GMP certifikáty ( dobrá výrobná prax), disponujú vlastnými strediskami pre výskum a vývoj. Náš dodávateľ doplnkov výživy v práškovej forme disponuje tiež certifikátom Košér – výroba a produkty sú v súlade so židovskými predpismi. 

 

Kedy si môžem uplatniť zľavu/bonus?

Odpoveď: Neposkytujeme priamu zľavu, ale bonusy resp. provízie za dosiahnutý obrat. Obrat sa vyhodnocuje na mesačnej báze a bonusy/provízie sa pripisujú na účet v internej zóne do 15.dňa nasledovného mesiaca. Bonusy/provízie si môžete potom uplatniť kedykoľvek po ich pripísaní na Váš účet v našej internej zóne. Ak si bonus neuplatníte hneď pri najbližšej objednávke, ostáva naďalej na Vašom účte. Takto si môžete bonusy zbierať aj niekoľko mesiacov a uplatniť neskôr (naraz alebo postupne po častiach).

 

Keď sa zaregistrujem a nákupom získam bonus musím nakupovať každý mesiac aby som si výšku bonusu udržal?

Odpoveď: Bonusy vo výške 5 a 8% sú garantované, t.j. po ich dosiahnutí máte na ne nárok z každého ďalšieho nákupu, aj keď budete nakupovať len občasne, napr. 1x za 3 mesiace.

Vyššie bonusové hladiny si musí kupujúci obhájiť mesačne. Podrobnejšie informácie nájdete po registrácii v sekcii Kariéra kde sa nachádzajú aj príklady výpočtu bonusov.

 

Ako dlho môžem tieto doplnky stravy užívať?

Odpoveď: Neobmedzene, telo Vám bude za to vďačné. Jedna dávka Jačmeňa, Ovsa, Superfood+  alebo Chlorelly či Spiruliny Green Power v sebe zahŕňajú komplex vitamínov, minerálov, aktívnych enzýmov či aminokyselín aký môže obsahovať napríklad tanier čerstvej (organicky pestovanej) zeleniny. Nenapadne nás opýtať sa, či môžeme jesť každý deň chlieb alebo mäso alebo zeleninu, ale pri doplnkoch stravy už máme pochybnosti. Tieto však vo väčšine prípadov nie sú namieste a v našej ponuke sú len čisto prírodné produkty, ktoré Váš denný jedálniček obohacujú.

 

Prečo je šťava z mladého jačmeňa lepšia ako mletá jačmenná tráva?

Odpoveď:  Tráva je všeobecne významným zdrojom výživy, ale ľudský organizmus je odlišný od organizmu kráv alebo koní. Pasúce sa zvieratá majú dlhé tráviace ústrojenstvo, prípadne aj niekoľko žalúdkov a tak ich tráviaci systém dokáže rozložiť nestráviteľnú vlákninu a uvoľní živiny z trávy. Ľudia žiaľ nedokážu stráviť celulózu, ani nemôžu tráviť vlákninu. Navyše pri nadmernej dlhodobej konzumácii vlákniny treba organizmus zásobovať zvýšeným množstvom potrebných minerálnych látok. Vláknina totiž minerály viaže a neumožňuje im vstrebanie a využitie organizmom. Pre využitie všetkých cenných živín z obilnej trávy by sme teda mali konzumovať ich šťavy. Len šťava obsahuje prístupné, pre ľudské telo ľahko využiteľné živiny.

 

Sú vaše produkty vhodné pre celiatikov?

Odpoveď:  Mladý zelený jačmeň, mladý zelený ovos, chlorella, spirulina ako aj Superfood+  Green Power sú bezlepkové doplnky výživy. Prášky z mladého jačmeňa, ovsa aj pšenice sa získavajú zo štiav, neobsahujú žiadne prídavné látky. Chlorella a spirulina Green Power tablety sú 100% čisté sladkovodné riasy lisované do tabliet pod tlakom bez prídavných látok, bez spojovacích zložiek, konzervantov či farbív.  Tieto produkty neobsahujú glutén (lepok), ani hydroizolované rastlinné bielkoviny, ani škrob či dextrín.

Vzhľadom na to, že sú bezlepkové, nemalo by ich užívanie celiatikom škodiť. O zelených potravinách, hlavne o riasach chlorella a spirulina je však známe, že majú výraznú schopnosť očisťovať organizmus, čo môže ľuďom s citlivejšou tráviacou sústavou pri vysokých počiatočných dávkach spôsobiť hnačky. Preto celiatikom odporúčame začať s užívaním chlorelly alebo spiruliny pomaly:  Prvý až tretí deň 2 tablety denne, potom 5 dní 4 tablety/deň (2 ráno, 2 večer), ďalší týždeň 6 tabliet/deň (2 ráno, 2 na obed, 2 večer) a takto zvyšovať až po dávkovanie 3x 4 tbl/deň. Ide síce o zdĺhavý, ale pre ľudí s citlivým trávením bezpečný spôsob ako využiť pozitívne účinky týchto sladkovodných rias.

 

Svoje otázky, komentáre, pripomienky píšte na ompany.eueenpowercoffice@gr alebo na mpany.euenpowercosales@gre.   Za všetky Vaše reakcie vopred ďakujeme.

Kolektív Green Power Company